ארוחת חג שבועות ללא סוכר

עודכן: 10 במרץכשמדובר בחג הקציר אפשר לחגוג בכל הכוח את חג החקלאות ואת הירקות והפירות הנהדרים שאפשר לעשות מהם כל כך הרבה מנות טובות

אכילת ירקות וקטניות תבטיח כמעט תמיד אכילה של מזון פחות מעובד ומתועש והרבה יותר קרוב לאיך שהטבע רצה שנאכל.

אבל לפני הכל, בואו נעשה סדר ונדבר על ירקות

כי מה הם בעצם ירקות אם לא…פחמימות?

כן, מלפפון הוא לא חלבון ולא שומן הוא פחמימה. בסוף, אחרי שסיימתם לאכול את המלפפון גם הוא מתפרק לסוכר.

אלא שההבדל הדרמטי בין גלוקוז הירקות לבין מאכלים אחרים היא העובדה שהירק מגיע עם הרבה מאוד סיבים תזונתיים. כלומר, הגוף עובד קשה כדי לפרק את הסוכר הזה שנמצא בירק ועל כן מאפשר ספיגה איטית יותר של סוכר בדם.


צלחת ארוחה בריאה וטובה תכלול חלבון כמו דג, עוף, ביצה, טופו או סייטן, שלוש כפות פחמימות כמו אורז מלא/בורגול וחצי מהצלחת ירקות.

ירקות לא חייבים לככב רק בסלט והם נפלאים כמו שאמרנו גם בהקפצה, בבישול ובטיגון. הם נהדרים באופן טרי וגולמי או כקציצה או בתוך פשטידה ותבשיל ארוך בתנור. אבל כמובן שסלט הוא אורח קבוע בכל ארוחה, או לפחות כמה ירקות חתוכים במרכז השולחן.

בירקות, כמה לא מפתיע, יש יופי של ויטמינים, הידעתם שבפלפל למשל יש לא פחות ויטמין סי מאשר בתפוז והרבה פחות סוכר? זו לבד היא סיבה נהדרת לאכול אותם ורצוי מכל הצבעים הקיימים.

בואו נסביר למה.


מסתבר שצבעוניות משמחת לא רק את הלב אלא גם את הבטן ואת הגוף שלנו בכלל. ובמדעי התזונה ועולם הרפואה כבר יודעים להצביע על סגולות הירקות לפי הצבע שלהם. צלחת נכונה באמת תהיה צלחת משמחת וצבעונית, כלומר מגוונת בכל אבות המזון ומגוונת בכל צבעי הירקות שיש.


השנה החלטנו לפנק אתכם בחוברת מתכונים טבעונית וללא סוכר.

כי באורח החיים שלנו גם תזונה טבעונית המבוססת על ירקות, דגנים וקטניות, אפשר לאכול בלי סוכר מוסף ועם קצת פחות פחמימות.

בחרנו לכם מנות קלות, חגיגיות, ללא מוצרים מהחי, ללא סוכר - וטעימות מאוד!

דפדפו, בחרו, הכינו, שתפו אותנו ושיהיה לכם חג שמח ונעים

חוברת מתכונים לשבועות
.pdf
Download PDF • 2.72MB