השנה מתרגלים שיטה לשליטה בסוכר

עודכן: 10 במרץ

ראש השנה הוא חג כזה, שאנחנו לא יודעות מאיפה להתחיל מרוב שהכל מרים לנו להנחתה.

הארוחות, ההכנות, הקינוחים, כמויות האוכל ובעיקר, איך לא, הדבש!

סוכר התקבע בתודעה של כולנו כטעם המנחם, המפצה, הטעם האהוב על כולם ולכן לא מפתיע שכשפותחים שנה חדשה התקבע לו המנהג לטבול תפוח בדבש כסימן לעתיד טוב ו..ובכן, מתוק.


אוקיי, לא ניטפל דווקא למנהג הזה ותרגישו בנוח לתת ביס קטן בתפוח עם דבש (אם תוכלו לסבול את המתיקות), אבל החגים מביאים איתם שפע של הזדמנויות בהן תבחנו את עצמכם ואת הרגלי האכילה שלכם.


ארוחת החג לא נגמרת רק בראש השנה וכמעט מיד אחריה יום כיפור, ערב סוכות, ארוחה שאחרי-החג, טיולים, מפגשים משפחתיים, ארוחות עם חברים ואז חג שני... זה

המצב, ואיתו צריך להתמודד.


אז הנה כמה טיפים שלנו שיעזרו לעבור את החג בלי נפילות ובתחושת הצלחה:


1. התנהגו ליד השולחן כמו שאתם נראים: חגיגיים ואלגנטיים, אל תעמיסו על הצלחת

2. הכינו הפעם מנה אחת ללא סוכר, בלי רוטב דבש ובלי רימונים. זה לא אומר שלא יהיה טעים אבל זה בטוח אומר שיהיה בריא יותר

3. לא מגיעים רעבים לארוחת החג. דאגו לאכול משהו לפני שיוצאים מהבית כך ששעתיים אחר כך תהיו רעבים אבל לא מורעבים.


4. שולחן החג עמוס כל כך, ויש המון מנות. אין צורך לאכול כל מנה עד תומה. קחו לכם לצלחת חצי מנה או פחות וכך תוכלו לטעום, מכל העולמות.


5. סלטים חגיגיים מכילים, לא פעם, רוטבים ״מיוחדים״ ומתוקים. דבש, חומצים שונים, חמוציות, רימונים ועוד....בררו מה מכיל הרוטב ואם אתם לא בטוחים? דאגו להביא מראש סלט שלא מכיל רוטב מתקתק.


6. ההיצע בד״כ רב לכן ההמלצה שלנו להתמקד מראש במאכלים שאינם פחמימתיים. האורז ותפוחי האדמה מוכרים גם ככה, התמקדו במאכלים המיוחדים והמעניינים האחרים שתמצאו על השולחן.


7. שתו מים, מים עם נענע, סודה. התרחקו ממשקאות ממותקים.


9. קינוחים - אתם יודעים שאם זה תלוי בנו, היינו אומרות לכם להתרחק. אבל חג ולכן בחרו מראש מה יהיה הקינוח השווה והמושקע שממנו תטעמו. נסו להיות אלגנטים ולהסתפק בטעימה, כפית, שתים, שלוש ודי.


10. ראש השנה וכל חגי תשרי הם כאמור גם הארוחה ביום שאחרי, ואם זו ארוחת על-האש, אכלו מהבשר, הירקות, הסלטים אבל התרחקו מהצ׳יפס והפיתות. ובטיולים המשפחתיים השתדלו לחתוך ירקות לדרך, סנדביצ׳ים מלחמניות טחינה, גבינות, אדממה, פופקורן וכל דבר שיימנע ממך לזלול חטיפים.ועכשיו?


למתכונים החגיגיים שלנו!