רוני זינגר

רוני זינגר

בינואר 2015 חתכתי מסוכר. סוכרת הריון שהתגלתה אצלי טלטלה את הרגלי האכילה שלי. ישבתי בחדר הדיאטנית של קופת החולים וכשהיא מנתה בפניי מה מותר לי לאכול ומה אסור, נדהמתי לגלות שכמעט כל מה שאכלתי עד אז היה …סוכר, ואני חשבתי שאני אוכלת בריא.

ב 18 השנים האחרונות אני עיתונאית, ומעולם לא עסקתי בתזונה. הייתי כתבת פלילים בהארץ, כתבת ב״עובדה״ עם אילנה דיין שם עשיתי תחקירים על הון-שלטון, והייתי כתבת פוליטית-כלכלית ב״כלכליסט״. כעיתונאית, אחת ש״בעניינים״ ומבינה דבר או שניים על העולם, חשבתי שאני מודעת ומבינה גם בכל מה שקשור לבריאות ולתזונה שלי. אבל באותו החדר של הדיאטנית הבנתי שלא הבנתי כלום.

הימים שבאו אחרי האבחון שלי היו ימים של דיכאון, היה נדמה לי שלא נשאר לי דבר לאכול. התחלתי לנטר את עצמי בבדיקות דם שלוש פעמים ביום אחרי ארוחה, וגיליתי איך וכמה אני מגיבה למאכלים שונים עם סוכר ופחמימות בכלל.

ה״באסה״ התחלפה מהר מאוד בסקרנות. חברה שהיתה לה סוכרת הריון לפני אמרה לי ״את עוד תגלי שקיבלת מתנה״, אמרה וצדקה.

המסע שלי ל״גילוי העצמי״ הזה דרך הדקירות היומיות גילה לי למשל שאורז מעלה לי סוכר יותר מאשר גלידה, ששוקולד מריר עם אחוזי קקאו גבוהים טוב יותר מתפוז. למדתי ״למדוד״ בעין את הכמויות של האוכל בצלחת שלי ובעיקר גיליתי שכשאוכלים נכון, שולטים בערכי הסוכר. מה זה שולטים, מנצחים את המעבדה! הקשר הישיר והמיידי בין מה שמכניסים לפה ובין התוצאות בבדיקות היה מובן ועם זאת מפתיע.

אבל לא רק הערכים שלי הפכו טובים יותר, גם המשקל ירד, כן גם בהריון. 

אחרי ההריון המשכתי לשמור על התזונה החדשה שאימצתי. לא רק בגלל שהחשיבה שלי על אוכל השתנתה, אלא גם כי כשכבר ניסיתי לחזור ולאכול את הגלידה החביבה עליי היא פשוט היתה מתוקה מדי! הלשון שלי כבר לא היתה רגילה למתוק הזה, שפעם אכלתי בלי לחשוב פעמיים.

הקילוגרמים נשרו מעליי זמן קצר לאחר הלידה, ואנשים שאלו אותי שוב ושוב ״איך עשית את זה?״. פעם אחרי פעם הסברתי למי ששאל שזה הסוכר. שאנחנו אוכלים יותר מדי פחמימות ויותר מדי סוכר. ״אם רק תוציאו אותו מהתפריט, תרדו גם אתם״ אמרתי. כן, קמח זה סוכר וגם פירות, לא ידעתם? פעם אחרי פעם הופתעתי לגלות שיש יותר מדי אנשים שלא יודעים את זה.

זמן לא רב קודם לכן, עזבו השכנים שלנו את הבית ועברו ליישוב סמוך. השכנה נועה, היא דיאטנית והבית שלה, כך למדתי להכיר מחיי השכנות שלנו, הוא מופת של בריאות.

לאחר המהפך האישי שלי התייעצתי ושיתפתי אותה. אבל אחר צהריים חם אחד, הבנתי מה צריך לעשות. הרמתי אליה טלפון והצעתי לה לעשות משהו ביחד כדי להפיץ את הבשורה, להסביר וללמד אנשים כמה סוכר הם אוכלים, איפה הוא מסתתר ואיך משנים את הצלחת שלנו.

ככה נולד ״אתגר ללא סוכר״.