נועה אברהם

התמונות שלי משנות ה 20 שמביטות אליי מהמדף בחדר השינה הם התזכורת הטובה ביותר לדרך שבה אני הולכת היום. מהתמונות מביטה אליי אני של פעם, נערה שמנמנה שאהבה אוכל והשומן בתמורה אהב אותה…

אני מסתכלת אל הנערה בתמונה ומסתכלת על עצמי במראה היום, ויודעת שלפני שאני מסבירה למטופלים שלי איך מסגלים תזונה נכונה, הצלחתי עם עצמי. אני המטופלת הטובה ביותר של עצמי, לא רק בגלל שהפחתתי 17 ק״ג אלא בעיקר כי מזה שנים שאני שומרת על המשקל שלי ולא מטפסת בחזרה למקום שבו הייתי פעם.

אני אוהבת לאכול ומבינה ללבם של מי שמגיעים אליי ומספרים לי עד כמה אוכל הוא מרכז חייהם. כשהייתי צריכה לקבל החלטת קריירה האם לבחור בלימודי בישול או בלימודי תזונה הלכתי על האפשרות השניה, כי היא משלבת את האפשרות להעביר הלאה את אהבת הבישול עם האחריות לגוף. כך מצאתי את השביל המושלם עבורי.

לאחר לימודי התזונה, בסיומם הוסמכתי כדיאטנית קלינית, פתחתי קליניקה משלי ומזה כעשר שנים שאני מעבירה את התשוקה שלי לאוכל אחראי גם למטופליי.

״אוכל אחראי״ הוא דברים רבים, אבל עד מהרה הבנתי שמה שמככב בראש הרשימה של צריכת יתר בתפריט המטופלים שלי, הוא סוכר והרבה! 

אני פוגשת הרבה אנשים כמו רוני, שיושבים אצלי בקליניקה ולא מאמינים כשהם מגלים כמה סוכר הם אוכלים ביום. כן, קמח הוא סוכר, גם פירות.

לכן, הדבר הראשון שאני מלמדת באכילה אחראית הוא שליטה בסוכר, כי זה המפתח המרכזי להצלחה. ריסון צריכת סוכר, כלומר הורדה של סוכר מוסף והפחתה בפחמימות מבטיחה הצלחה בהתמודדות עם המשקל ובוודאי מביאה לחיים בריאים יותר.

כאמא לארבעה ילדים אני מאמינה גדולה בשינוי מטבח שסוחף את כל המשפחה ביחד. כמה פעמים אתם אומרים לעצמכם שאתם חייבים שינוי, הרבה נכון? אבל האם זה שינוי שיחזיק לאורך זמן כשאתם אוכלים סלט בצד ואילו יתר המשפחה נהנית ממאכלים ״אסורים״? ברור שלא. תהליך משותף תמיד יהיה מוצלח יותר. וכן, אני יודעת שהרבה מטופלים ״מתייאשים״ מראש לפני שינוי תזונה בגלל ״ההכנות והבישולים״. עזבו, לא אצלי. הימים שלי אינטנסיביים ועמוסים ובכל זאת אוכלים אצלנו בריא. איך זה? כי אני מקפידה על הצעות תפריט קלות ופשוטות להפעלה  ומתכונים של 1,2,3 מוכן.

אני אסיים בקלישאה, אבל כיוון שזה אמיתי, לא אכפת לי לומר: אני מתמלאת באנרגיות כשאני מדברת על חיים ללא סוכר, כי אני יודעת שאלו חיי תזונה נכונים יותר. בכל פעם שזה מצליח ומישהו נוסף ״מתחבר״ לרעיון ומצליח, אני מסתכלת אל הנערה ההיא מהתמונה ורושמת לי ״וי״ נוסף קטן בסיפוק.